Počet položek: 0 0,- Kč

Kapalinový teploměr Galileo Galilei barva multicolor 64 cm

kliknutím zvětšíte
Galilelo Galilei
ks

V dalším kroku si nahrajete vlastní obrázek

Cena s DPH : 1 272,- Kč
DPH:21 %
Sleva celkem:20 %
Původní cena s DPH:1 590,- Kč
Dostupnost:skladem
Galileovy teploměry (pojmenované po italském fyzikovi Galileo Galilei) jsou vyrobeny z hermeticky uzavřené skleněné láhve obsahující čirou kapalinu a řadu objektů, jejichž hustoty se mění podle toho jak se kapalina ohřívá či ochlazuje.

Zhotoven podle návodu Galileo Galilea (1564 - 1642).

Trochu historie

Geniální Galileo Galilei objevil při výzkumu měření teploty tuto metodu: do válce naplněného tekutinou vložil 4 - 5 přesně zvážených kuliček, které pak podle teploty v tekutině klesaly nebo stoupaly. Tím dostal přesný údaj o teplotě.

Princip funkce

Pevné těleso je při stejné velikosti a hmotnosti vystaveno v tekutině tlaku k ponořování - při stoupání teploty, ke stoupání - při klesající teplotě. Rozdíl hmotnosti skleněných kuliček za současného působení hustoty tekutiny zaručuje, že teplota v místnosti leží mezi teplotami, které odečtete z kuličky, která stoupla jako poslední k hladině a první kuličky připravené ke stoupnutí k hladině. Teplota se dá odečíst z plomby spojené s kuličkou.

Výroba tohoto přístroje vyžaduje mimořádnou přesnost a výhradně ruční práci. Každá foukáním zhotovená kulička je ocejchována na jednu desetinu stupně Celsia, což představuje rozdíl hmotnosti mezi dvěmi za sebou následujícími kuličkami 3 tisíciny gramu. Při této precizní práci ukazuje přístroj, odolný světlu, teplotu přesně na °C. Ručně zhotovený kapalinový teploměr nadchne Vás a všechny, kteří jej budou pozorovat, svou vyjímečností i přesnými údaji o teplotě.

Technické údaje

  • výška teploměru: 64 cm
  • barva kuliček: barevná (kombinace barev modrá, červená, zelená, šampaň)

Vybranou barvu napište do poznámek.....obrázek je pouze ilustrační.

  • dělení stupnice: po 2°C
  • rozsah teploměru: 18 - 26°C
  • hmotnost: 360g

Teploměry Galileo

Galileovy teploměry (pojmenované po italském fyzikovi Galileo Galilei) jsou vyrobeny z hermeticky uzavřené skleněné láhve obsahující čirou kapalinu a řadu objektů, jejichž hustoty se mění podle toho jak se kapalina ohřívá či ochlazuje. Díky tomuto jevu pak plovoucí objekty (barevné kuličky) v kapalině klesají či stoupají. Princip teploměru GalileoJedinečnost těchto přístrojů spočívá ve velmi precizně vyvážených kuličkách. Přesnost vyvážení kuliček se pohybuje v tisícinách gramů. 

Princip měření teploty

Galileo Galilei hledal metodu, jak by mohl měřit teplotu. Zjistil, že hustota tekutin se mění spolu s teplotou. Tuto metodu použil při sestrojení tohoto typu teploměru. Vzal skleněné kuličky, naplnil je vodou, zvážil a uzavřel je. Tento princip je rovněž použit u tohoto teploměru. Ručně vyfoukané kuličky jsou přesně váženy, uzavřeny a označeny teplotou. Teplota v místnosti leží mezi teplotami, které odečtete z kuličky, která stoupla jako poslední k hladině a první kuličky připravené ke stoupnutí k hladině, viz. ilustrační obrázek.


"Teploměr Galileo se skládá z uzavřené skleněné zkumavky, která je naplněna tekutinou (parafinový olej) a několika plovoucími bublinami. Bubliny jsou skleněné koule naplněné barevnou kapalnou směsí. Ke každé bublině je připojena malá kovová značka, která označuje teplotu.

Kapalinou v teploměru Galileo je voda. Plovoucí ve vodě uvnitř zkumavky jsou skleněné bubliny také naplněné vodou obsahující jednoduché barvení potravin, i když někdy může být použit alkohol. Teploměr Galileo je přesně fungující stroj, který se dnes často používá jako dekorace"

Váš dotaz Kapalinový teploměr Galileo Galilei barva multicolor 64 cm

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace